š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
TW Steel Men's CEO Canteen
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | TW Steel |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | CEO Canteen |
| Country of Origin: | Netherlands |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

TW Steel Men's CEO Canteen
TW Steel Men's CEO Canteen
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | TW Steel |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | CEO Canteen |
| Country of Origin: | Netherlands |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$147.00
Original: $420.00
-65%TW Steel Men's CEO Canteenā
$420.00
$147.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | TW Steel |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | CEO Canteen |
| Country of Origin: | Netherlands |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























