š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tudor Men's Red bull
Stainless steel case, Woven strap, Blue dial, Mechanical movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Roud |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Red bull |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Mechanical |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tudor Men's Red bull
Tudor Men's Red bull
Stainless steel case, Woven strap, Blue dial, Mechanical movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Roud |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Red bull |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Mechanical |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$2,975.00
Original: $8,500.00
-65%Tudor Men's Red bullā
$8,500.00
$2,975.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Woven strap, Blue dial, Mechanical movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Roud |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Red bull |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Mechanical |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























