š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tudor Men's Pelagos
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 50 ATM - 500 meters - 1650 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Pelagos |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 50 ATM - 500 meters - 1650 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tudor Men's Pelagos
Tudor Men's Pelagos
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 50 ATM - 500 meters - 1650 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Pelagos |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 50 ATM - 500 meters - 1650 feet |
$2,432.50
Original: $6,950.00
-65%Tudor Men's Pelagosā
$6,950.00
$2,432.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 50 ATM - 500 meters - 1650 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Pelagos |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 50 ATM - 500 meters - 1650 feet |























