š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tudor Men's Black Bay
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Black Bay |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tudor Men's Black Bay
Tudor Men's Black Bay
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Black Bay |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$3,616.55
Original: $10,333.00
-65%Tudor Men's Black Bayā
$10,333.00
$3,616.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Tudor |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Black Bay |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























