š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tommy Hilfiger Men's Tide
Stainless steel case, Nylon strap, Navy blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistnat up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tide |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Navy blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tommy Hilfiger Men's Tide
Tommy Hilfiger Men's Tide
Stainless steel case, Nylon strap, Navy blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistnat up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tide |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Navy blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$40.60
Original: $116.00
-65%Tommy Hilfiger Men's Tideā
$116.00
$40.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Nylon strap, Navy blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistnat up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tide |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Navy blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























