š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tommy Hilfiger Men's Damon
Ionic Gold Plated Stainless steel case, Ionic Gold Plated mesh bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Sliding |
| Collection: | Damon |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tommy Hilfiger Men's Damon
Tommy Hilfiger Men's Damon
Ionic Gold Plated Stainless steel case, Ionic Gold Plated mesh bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Sliding |
| Collection: | Damon |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$76.65
Original: $219.00
-65%Tommy Hilfiger Men's Damonā
$219.00
$76.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ionic Gold Plated Stainless steel case, Ionic Gold Plated mesh bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Tommy Hilfiger |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Sliding |
| Collection: | Damon |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























