š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tissot Women's T-Wave
Stainless steel case, Leather strap, White Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | T-Wave |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 31mm |
| Movement: | Swiss Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Tissot Women's T-Wave
Tissot Women's T-Wave
Stainless steel case, Leather strap, White Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | T-Wave |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 31mm |
| Movement: | Swiss Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$200.55
Original: $573.00
-65%Tissot Women's T-Waveā
$573.00
$200.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, White Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | T-Wave |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 31mm |
| Movement: | Swiss Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























