š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tissot Men's Quickster
Stainless steel case, Nylon strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Quickster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multi-color |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tissot Men's Quickster
Tissot Men's Quickster
Stainless steel case, Nylon strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Quickster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multi-color |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$162.40
Original: $464.00
-65%Tissot Men's Quicksterā
$464.00
$162.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Nylon strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Quickster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multi-color |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























