š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tissot Men's PRC 200
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7.5 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | PRC 200 |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tissot Men's PRC 200
Tissot Men's PRC 200
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7.5 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | PRC 200 |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$190.75
Original: $545.00
-65%Tissot Men's PRC 200ā
$545.00
$190.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7.5 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | PRC 200 |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























