š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Tissot Men's PR 100 Sport Chic
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black Dial, Quartz Movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | PR 100 Sport Chic |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tissot Men's PR 100 Sport Chic
Tissot Men's PR 100 Sport Chic
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black Dial, Quartz Movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | PR 100 Sport Chic |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$197.40
Original: $564.00
-65%Tissot Men's PR 100 Sport Chicā
$564.00
$197.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black Dial, Quartz Movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | PR 100 Sport Chic |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























