š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Women's Two-tone
Brass case, Brass Strap, Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Two-tone |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 21mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Timex Women's Two-tone
Timex Women's Two-tone
Brass case, Brass Strap, Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Two-tone |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 21mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$117.00
Timex Women's Two-toneā
$117.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brass case, Brass Strap, Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Two-tone |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 21mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























