š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Women's Metropolitan
Aluminum case, Silicone Strap, Black dial, Automatic movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Metropolitan |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Timex Women's Metropolitan
Timex Women's Metropolitan
Aluminum case, Silicone Strap, Black dial, Automatic movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Metropolitan |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$65.10
Original: $186.00
-65%Timex Women's Metropolitanā
$186.00
$65.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Aluminum case, Silicone Strap, Black dial, Automatic movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Metropolitan |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























