š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Women's Iconnect
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Black dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Iconnect |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Timex Women's Iconnect
Timex Women's Iconnect
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Black dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Iconnect |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |
$24.50
Original: $70.00
-65%Timex Women's Iconnectā
$70.00
$24.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Black dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Iconnect |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |























