š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Women's Iconnect
Stainless Steel case, Resin Strap, Gray dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Iconnect |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gray |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Pink |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Timex Women's Iconnect
Timex Women's Iconnect
Stainless Steel case, Resin Strap, Gray dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Iconnect |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gray |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Pink |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$39.55
Original: $113.00
-65%Timex Women's Iconnectā
$113.00
$39.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless Steel case, Resin Strap, Gray dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Iconnect |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gray |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Pink |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























