š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Women's Easy reader
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Easy reader |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 32mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Timex Women's Easy reader
Timex Women's Easy reader
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Easy reader |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 32mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$25.55
Original: $73.00
-65%Timex Women's Easy readerā
$73.00
$25.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Easy reader |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 32mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























