š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Men's Tribute
Resin case, Resin Strap, Black dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tribute |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Timex Men's Tribute
Timex Men's Tribute
Resin case, Resin Strap, Black dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tribute |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$28.70
Original: $82.00
-65%Timex Men's Tributeā
$82.00
$28.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Resin case, Resin Strap, Black dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tribute |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























