š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Men's Expedition North Ridge
Stainless steel case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Expedition North Ridge |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Timex Men's Expedition North Ridge
Timex Men's Expedition North Ridge
Stainless steel case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Expedition North Ridge |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$43.05
Original: $123.00
-65%Timex Men's Expedition North Ridgeā
$123.00
$43.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Expedition North Ridge |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























