š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Men's Expedition
Synthetic case, Plastic strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Expedition |
| Crown: | Push button |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Timex Men's Expedition
Timex Men's Expedition
Synthetic case, Plastic strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Expedition |
| Crown: | Push button |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$21.00
Original: $60.00
-65%Timex Men's Expeditionā
$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Synthetic case, Plastic strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Expedition |
| Crown: | Push button |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























