š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Men's Classic
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, White dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Timex Men's Classic
Timex Men's Classic
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, White dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |
$35.35
Original: $101.00
-65%Timex Men's Classicā
$101.00
$35.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, White dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |























