š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Timex Men's Classic
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Blue dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Timex Men's Classic
Timex Men's Classic
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Blue dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$66.15
Original: $189.00
-65%Timex Men's Classicā
$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Blue dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Timex |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























