š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Stuhrling Men's Monaco
Stainless steel case, Leather Strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Stuhrling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Monaco |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Stuhrling Men's Monaco
Stuhrling Men's Monaco
Stainless steel case, Leather Strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Stuhrling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Monaco |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$105.00
Original: $300.00
-65%Stuhrling Men's Monacoā
$300.00
$105.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather Strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Stuhrling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Monaco |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























