š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Sterling Silver Dual Heart Motif Pendant with Diamonds (.06 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Featuring an intricate interlaced heart design, this pendant is adorned with brilliant diamonds. Designed in sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.63 in |
| Item Width: | 0.50 in |
| Length: | 0.63 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.06 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.50 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Sterling Silver Dual Heart Motif Pendant with Diamonds (.06 cttw)
Sterling Silver Dual Heart Motif Pendant with Diamonds (.06 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Featuring an intricate interlaced heart design, this pendant is adorned with brilliant diamonds. Designed in sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.63 in |
| Item Width: | 0.50 in |
| Length: | 0.63 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.06 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.50 in |
$70.70
Original: $202.00
-65%Sterling Silver Dual Heart Motif Pendant with Diamonds (.06 cttw)ā
$202.00
$70.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Featuring an intricate interlaced heart design, this pendant is adorned with brilliant diamonds. Designed in sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.63 in |
| Item Width: | 0.50 in |
| Length: | 0.63 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.06 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.50 in |























