š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Sterling Silver Diamond Embellished Open Heart Pendant (.03 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Breathtakingly gorgeous, this heart motif pendant features diamond accents by the upper inner point section. Crafted in superb sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Average Color: | J (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.88 in |
| Item Width: | 0.75 in |
| Length: | 0.88 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.03 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 1 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.75 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Sterling Silver Diamond Embellished Open Heart Pendant (.03 cttw)
Sterling Silver Diamond Embellished Open Heart Pendant (.03 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Breathtakingly gorgeous, this heart motif pendant features diamond accents by the upper inner point section. Crafted in superb sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Average Color: | J (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.88 in |
| Item Width: | 0.75 in |
| Length: | 0.88 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.03 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 1 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.75 in |
$77.00
Original: $220.00
-65%Sterling Silver Diamond Embellished Open Heart Pendant (.03 cttw)ā
$220.00
$77.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Breathtakingly gorgeous, this heart motif pendant features diamond accents by the upper inner point section. Crafted in superb sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Average Color: | J (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.88 in |
| Item Width: | 0.75 in |
| Length: | 0.88 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.03 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 1 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.75 in |























