š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Skagen Women's Freja
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 13mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Freja |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 26mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on markers |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver / Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Skagen Women's Freja
Skagen Women's Freja
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 13mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Freja |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 26mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on markers |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver / Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$190.00
Skagen Women's Frejaā
$190.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 13mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Freja |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 26mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on markers |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver / Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























