š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Skagen Women's Anita
Stainless steel case, Mesh bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Anita |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | D-Crystals on Markers |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Skagen Women's Anita
Skagen Women's Anita
Stainless steel case, Mesh bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Anita |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | D-Crystals on Markers |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$64.75
Original: $185.00
-65%Skagen Women's Anitaā
$185.00
$64.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Mesh bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Anita |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | D-Crystals on Markers |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























