š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Skagen Men's Melbye
Titanium case, Stainless steel Mesh bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Melbye |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Day and Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Skagen Men's Melbye
Skagen Men's Melbye
Titanium case, Stainless steel Mesh bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Melbye |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Day and Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$77.70
Original: $222.00
-65%Skagen Men's Melbyeā
$222.00
$77.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Titanium case, Stainless steel Mesh bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Skagen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Melbye |
| Country of Origin: | Denmark |
| Crown: | push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Day and Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























