š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Silk Rope Chain Bracelet in 14k Yellow Gold (4.30 mm)
This item will be shipped on next business day!
Silk rope chain bracelet crafted in 14k yellow gold measuring 4.3 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Rope |
| Chain Type: | Rope |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Rope |
| Width: | 0.17 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Silk Rope Chain Bracelet in 14k Yellow Gold (4.30 mm)
Silk Rope Chain Bracelet in 14k Yellow Gold (4.30 mm)
This item will be shipped on next business day!
Silk rope chain bracelet crafted in 14k yellow gold measuring 4.3 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Rope |
| Chain Type: | Rope |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Rope |
| Width: | 0.17 in |
$1,114.75
Original: $3,185.00
-65%Silk Rope Chain Bracelet in 14k Yellow Gold (4.30 mm)ā
$3,185.00
$1,114.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Silk rope chain bracelet crafted in 14k yellow gold measuring 4.3 millimeters in width. Secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Rope |
| Chain Type: | Rope |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Rope |
| Width: | 0.17 in |























