🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Seapro Men's Elliptic
Stainless steel case, Leather strap, Rose Gold dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Seapro |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Elliptic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | 24-hour display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Seapro Men's Elliptic
Seapro Men's Elliptic
Stainless steel case, Leather strap, Rose Gold dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Seapro |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Elliptic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | 24-hour display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$137.90
Original: $394.00
-65%Seapro Men's Elliptic—
$394.00
$137.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Rose Gold dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Seapro |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Elliptic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | 24-hour display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























