š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Salvatore Ferragamo Women's Gancini Slim
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Black Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Salvatore Ferragamo |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Gancini Slim |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Salvatore Ferragamo Women's Gancini Slim
Salvatore Ferragamo Women's Gancini Slim
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Black Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Salvatore Ferragamo |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Gancini Slim |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$787.00
Salvatore Ferragamo Women's Gancini Slimā
$787.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Black Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Salvatore Ferragamo |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Gancini Slim |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 34mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























