š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oval Shape Two Sided Diamond Hoop Earrings in 14k White Gold (2 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Positively bewitching, these hoop style earrings showcase double sided diamonds in oval outer shape. Crafted in fine 14k white gold and secured with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 44 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Oval Shape Two Sided Diamond Hoop Earrings in 14k White Gold (2 cttw)
Oval Shape Two Sided Diamond Hoop Earrings in 14k White Gold (2 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Positively bewitching, these hoop style earrings showcase double sided diamonds in oval outer shape. Crafted in fine 14k white gold and secured with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 44 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |
$5,157.00
Oval Shape Two Sided Diamond Hoop Earrings in 14k White Gold (2 cttw)ā
$5,157.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Positively bewitching, these hoop style earrings showcase double sided diamonds in oval outer shape. Crafted in fine 14k white gold and secured with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 1.95 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 44 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |























