š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Omega Men's Seamaster
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 15 ATM - 150 meters - 500 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 15 ATM - 150 meters - 500 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Omega Men's Seamaster
Omega Men's Seamaster
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 15 ATM - 150 meters - 500 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 15 ATM - 150 meters - 500 feet |
$3,325.00
Original: $9,500.00
-65%Omega Men's Seamasterā
$9,500.00
$3,325.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 15 ATM - 150 meters - 500 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 15 ATM - 150 meters - 500 feet |























