š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Omega Men's Seamaster
Stainless steel case, Rubber strap, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Omega Men's Seamaster
Omega Men's Seamaster
Stainless steel case, Rubber strap, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
$2,636.55
Original: $7,533.00
-65%Omega Men's Seamasterā
$7,533.00
$2,636.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Seamaster |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |























