š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Omega Men's Aqua Terra
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resisant sapphire, Water resisant up to 15 ATM - 150 meters - 500 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Aqua Terra |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Omega Men's Aqua Terra
Omega Men's Aqua Terra
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resisant sapphire, Water resisant up to 15 ATM - 150 meters - 500 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Aqua Terra |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$8,417.00
Omega Men's Aqua Terraā
$8,417.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resisant sapphire, Water resisant up to 15 ATM - 150 meters - 500 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Omega |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Aqua Terra |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























