š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oceanaut Women's Tune
Stainless steel case, Rubber strap, White Mother of Pearl Dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tune |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Oceanaut Women's Tune
Oceanaut Women's Tune
Stainless steel case, Rubber strap, White Mother of Pearl Dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tune |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$63.70
Original: $182.00
-65%Oceanaut Women's Tuneā
$182.00
$63.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, White Mother of Pearl Dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Tune |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























