🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oceanaut Women's Ripple
Stainless steel case, Rubber strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Ripple |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal on bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Oceanaut Women's Ripple
Oceanaut Women's Ripple
Stainless steel case, Rubber strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Ripple |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal on bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$80.00
Oceanaut Women's Ripple—
$80.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Ripple |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal on bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























