š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oceanaut Women's Athena
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Athena |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal on bezel marker and dial |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oceanaut Women's Athena
Oceanaut Women's Athena
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Athena |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal on bezel marker and dial |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$115.50
Original: $330.00
-65%Oceanaut Women's Athenaā
$330.00
$115.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Athena |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal on bezel marker and dial |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























