š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oceanaut Men's Orbit
Plastic case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Orbit |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph World Timer |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Oceanaut Men's Orbit
Oceanaut Men's Orbit
Plastic case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Orbit |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph World Timer |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$48.65
Original: $139.00
-65%Oceanaut Men's Orbitā
$139.00
$48.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Plastic case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Orbit |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph World Timer |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























