š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oceanaut Men's Flight
Stainless steel case, Leather strap. Blue Dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Flight |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oceanaut Men's Flight
Oceanaut Men's Flight
Stainless steel case, Leather strap. Blue Dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Flight |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$330.00
Oceanaut Men's Flightā
$330.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap. Blue Dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Flight |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























