š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oceanaut Men's Escapade
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Escapade |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Oceanaut Men's Escapade
Oceanaut Men's Escapade
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Escapade |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$354.00
Oceanaut Men's Escapadeā
$354.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold Over |
| Collection: | Escapade |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























