š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oceanaut Men's Baltica
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Swiss Parts Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Baltica |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Swiss Parts Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oceanaut Men's Baltica
Oceanaut Men's Baltica
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Swiss Parts Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Baltica |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Swiss Parts Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$68.60
Original: $196.00
-65%Oceanaut Men's Balticaā
$196.00
$68.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Swiss Parts Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Baltica |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Swiss Parts Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























