š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Oceanaut Men's Baccara XL
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Navy Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Baccara XL |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 9 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oceanaut Men's Baccara XL
Oceanaut Men's Baccara XL
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Navy Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Baccara XL |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 9 ATM - 50 meters - 165 feet |
$478.00
Oceanaut Men's Baccara XLā
$478.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Navy Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Oceanaut |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Baccara XL |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 9 ATM - 50 meters - 165 feet |























