š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Nixon Women's Bullet
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Nixon |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Bullet |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Nixon Women's Bullet
Nixon Women's Bullet
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Nixon |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Bullet |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$46.55
Original: $133.00
-65%Nixon Women's Bulletā
$133.00
$46.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Nixon |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Bullet |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























