š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Movado Women's Museum
Stainless steel case, Leather bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Museum |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Movado Women's Museum
Movado Women's Museum
Stainless steel case, Leather bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Museum |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$396.00
Movado Women's Museumā
$396.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Museum |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























