š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Movado Women's Bold
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz movement, Scratch resistant K1, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters -100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Bold |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | k1 |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal set on 12 oclock position |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Movado Women's Bold
Movado Women's Bold
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz movement, Scratch resistant K1, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters -100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Bold |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | k1 |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal set on 12 oclock position |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$356.65
Original: $1,019.00
-65%Movado Women's Boldā
$1,019.00
$356.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz movement, Scratch resistant K1, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters -100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Bold |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | k1 |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal set on 12 oclock position |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























