š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Movado Unisex's Connect
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Digital movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Unisex |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Movado Unisex's Connect
Movado Unisex's Connect
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Digital movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Unisex |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$1,403.00
Movado Unisex's Connectā
$1,403.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Digital movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Unisex |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























