š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Movado Unisex's Connect
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Digital movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Unisex |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Movado Unisex's Connect
Movado Unisex's Connect
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Digital movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Unisex |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |
$171.50
Original: $490.00
-65%Movado Unisex's Connectā
$490.00
$171.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Digital movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 1 ATM - 10 meters - 33 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Connect |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Unisex |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Digital |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 1 ATM - 10 meters - 33 feet |























