🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Movado Men's Museum
Stainless steel case, Leather bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Museum |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Day and Date display Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Movado Men's Museum
Movado Men's Museum
Stainless steel case, Leather bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Museum |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Day and Date display Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$161.00
Original: $460.00
-65%Movado Men's Museum—
$460.00
$161.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Movado |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Museum |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Day and Date display Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























