š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Michele Women's Limited Edition Deco Diamond
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Pink dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Michele |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Butterfly |
| Collection: | Limited Edition Deco Diamond |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Michele Women's Limited Edition Deco Diamond
Michele Women's Limited Edition Deco Diamond
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Pink dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Michele |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Butterfly |
| Collection: | Limited Edition Deco Diamond |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$6,667.00
Michele Women's Limited Edition Deco Diamondā
$6,667.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Pink dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Michele |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Butterfly |
| Collection: | Limited Edition Deco Diamond |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























