š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Michael Kors Women's Whitney
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Rose Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Michael Kors |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Whitney |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Michael Kors Women's Whitney
Michael Kors Women's Whitney
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Rose Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Michael Kors |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Whitney |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$86.10
Original: $246.00
-65%Michael Kors Women's Whitneyā
$246.00
$86.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Rose Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Michael Kors |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Whitney |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























