š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Michael Kors Women's Monroe
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Michael Kors |
| Case Shape: | Rectangular |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Monroe |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Michael Kors Women's Monroe
Michael Kors Women's Monroe
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Michael Kors |
| Case Shape: | Rectangular |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Monroe |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$72.80
Original: $208.00
-65%Michael Kors Women's Monroeā
$208.00
$72.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Michael Kors |
| Case Shape: | Rectangular |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Monroe |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























